Malajsie-info.cz

Sandakan - Nečekané seznámení

Jednoho času jsme se rozhodli odjet na prodloužený víkend do Sandakanu. Sandakan je malé městečko na severo-východě Bornea (stát Sabah), každopádně není slavný tím, že jsme mohli vidět v televizi filmy o Sandokanovi (v hlavní roli s charismatickým Kabir Bedim), ale rezervací Sepilog. Toto místo je záchranná stanice pro orangutany. Jsou zde zvířata zraněná nebo sirotci, kteří přišli o rodiče, prostě ti co potřebují pomoc. Je to mimochodem hezké místo se záslužným posláním.

Pokudmáte rádi krevety a jiné mořské plody, pak Sandakan je vynikající místo jak se najíst této pochoutky za velmi malý peníz. V jedné pouliční restauraci jsme "dokázali" jíst skoro dvě hodiny. Na přineseném účtu se pak objevila cifra v přepočtu na české koruny 45 Kč na osobu. A že jsme si pochutnali.

Den před odjezdem jsme si řekli, že bychom se mohli podívat do baru, který se nacházel v hotelu, ale ceny které nabízel byly pro nás příliš "nezajímavé". Mnoho lidí tam nebylo.

Řekli jsme si, ze si dáme jedno pivko a poslechneme pár písniček a vypadneme s poznatkem jak to chodí v barech. Objednali jsme si pivo a najednou slyšíme z podia, že jsme vyzváni k tanci na parket jako, že bychom měli mít sólo. Přiznám se, že tanec nemusím a při představě, že na mě budou zírat hosté od několika obsazených stolů mě nebylo do zpěvu natož do tance. Říkal jsem si, že kdyby místo mě nastoupil některý orangutan z rezervace v Sepilogu, měli by návštěvníci rozhodně lepší zážitek. Druhá možnost na kterou jsem myslel byla eventualita, že se naopak dostanu do rezervace já, jakožto také ohrožený druh. Tak jsme se rozhodovali zda urazit nebo ne, až jsem držel v ruce růži, abych mohl vyzvat manželku k tanci. Nebyla cesta zpátky.

Naštěstí filipínská kapela v čele s dvěmi krásnými zpěvačkami zahrála cosi na co se to dalo "odšlapat". Nastal potlesk (nevím proč…). Sedli jsme si, že si dopijeme zbytek pivečka a zmizíme. Kapela vyhlásila přestávku a pustila reprodukovanou hudbu. Kde se vzali tu se vzali dvě filipínské zpěvačky a po: "Where are you from " a naší odpovědi: "Czech Republic" nás vyzvaly k tanci!!! Tak jsme tam křepčili ve čtyřech, ale jedna z dívek se stále více a více věnovala jen mě. Začalo mě to být divné neboť věkový rozdíl byl značný a druhá možnost také nepřipadala v úvahu, neboť naše (hlavně moje) oblečení rozhodně nenasvědčovalo nic o tom, že bychom byli zbohatlí cestovatelé.

Do konce písničky se stále více a více oddělovaly dva páry. Manželka s první zpěvačkou a já s druhou. Právě ve chvíli, kdy filipínka pokynula zbytku kapely, aby spustili ploužák, mi to došlo. Samozřejmě jsem nebyl objektem já, ale moje manželka. Holky byly zjevně na stejné pohlaví. Slušně a rychle jsme se rozloučili a hledě do země opustili bar.

Jen do dneška přemýšlím, jaké měly plány se mnou :)))


Podpořte tyto stránky

Jestliže si pokládáte tyto stránky za užitečné, odkažte na ně prosím
Pro odkaz můžete použít níže uvedený kód
Odkaz pak bude vypadat následovně: malajsie-info.cz

Maďarsko / Nyíregyháza

ubytování / letenky / dovolená / lastminute