Malajsie-info.cz

Ptačí chřipka

Tehdejší naše návštěva na Langkawi se uskutečnila v době kdy v Asii "řádila" ptačí chřipka. Pravda, v Malajsii téměř nebyla a její výskyt se počítal na prstech jedné ruky. Samozřejmě jsme pokukovali jak domorodci kupují a jedí kuřecí maso. Jak jinak mohl dopadnout náš výzkum než tím, že se i místní bojí kuřecí maso pojídat. Postávali jsme u stánků a říkali si, podívej tenhle si taky koupil polévku nebo zeleninu s rýží či rybu. Pak jsme si ale řekli, že nepodlehneme panice a budeme jíst všechno.

S odstupem času jsem přesvědčen že nepojídání kuřecích potravin byl náš klam a že jsme viděli to, co jsme chtěli vidět. Samozřejmě, že určitý pokles tam asi byl, ale určitě se kuřecí pojídalo i tak ve velkém počtu.

Takže po našem rozhodnutí jíst vše jsme vesele pokračovali v objevování Langkavi. Dost velký problém bylo sehnat nějakou tu flašku vína. V okolí našeho ubytování to bylo skoro nemožné. Pokud jsme přesvědčili majitele obchůdku, aby láhev vína vyhrabal schovanou za plechovkami Coca Coly, tak její obsah nebyl z těch nejlepších. Ostatně ani cena.

Teď malinko odbočím neboť jsem nedávno narazil na článek nainternetu, kde je čtenářům předkládán Lankgawi téměř jako ráj pro alkoholiky. Vše je tam prý tak levné(díky bezcelní zoně) a dostupné, že alkohol a Langkawi je jako bratr a sestra. No uvidíme a potvrdím Vám to, protože se tam asi za dva měsíce opět chystáme podívat.

Takže víno jsme oželeli a jezdili vypůjčeným autem po Langkawi. V té době tam bylo ukrutné vedro, tak jsme byli šťastni, že klimatizace auta fungovala výborně. Po několika dnech jsme se vraceli do Kuala Lumpur. Už cestou jsme se necítili moc dobře a po příletu jsme si šli lehnout. Ráno oba strnulý a jako bleskem se nám před očima objevovali porce kuřete, které jsme pojídali. Proč?

Oba teplotu, bolení hlavy prostě jasné příznaky chřipky. Horečně jsme vzpomínali jaké jsou rozdíly v příznacích normální a ptačí chřipky. Dokázali jsme jen vymyslet, ze pokud se do druhého dne stav nezlepší, pak budeme muset navštívit doktora.

Druhý den nic nového, tak jsem se třesoucí vydali pro pomoc k doktorovi. U doktora jsme popsali naše problémy a čekali na odvoz do nějaké karantény a představovali si posledních pár dnů slávy v celosvětových mediích. Pan doktor přišel, dal nám každému 4 tablety, jeden sirup se lžičkou a nakonec přidal ještě další dvě tablety. Usmál se a řekl, že pokud by se stav nezlepšil ať přijdeme znovu, ale že nás zřejmě vidí naposledy.

Tou větou, že nás vidí naposledy nás vůbec neuklidnil i když se o možnosti nákazy ptačí chřipkou vůbec nezmínil. Za dva dny jsme byli naprosto fit. Naše problémy byli způsobeny intenzivní klimatizací v autě na Langkawi a častými přechody ze zimy do horka. Byli jsme oba moc a moc šťastní.

Navíc jsme za dva dny letěli do Čech a při představě že navštívím v Čechách lékaře a informuji ho, že jsem přiletěl z Asie a mám příznaky chřipky jsem se silně orosil.


Podpořte tyto stránky

Jestliže si pokládáte tyto stránky za užitečné, odkažte na ně prosím
Pro odkaz můžete použít níže uvedený kód
Odkaz pak bude vypadat následovně: malajsie-info.cz

Maďarsko / Nyíregyháza

ubytování / letenky / dovolená / lastminute