Malajsie-info.cz

Cameron Highlands II

Při naší druhé návštěvě Camoron Highlands jsem již přijel řádně oblečen, ne jen v tričku a vyplatilo se.

Nevím, jestli to byla jen náhoda, ale i když jsem se zastavil u pouličního stánku, tak nikde nebyli ochotni smlouvat o ceně. Malajsie obecně není o smlouvání až na výjimky jako čínská čtvrť, tržiště apod. Ale spíše se setkáte s tím, že cena je pevná, ale dostanete slevu jako bonus. Toto je alespoň pro mě velice příjemné, neboť smlouvání mi moc nevyhovuje.

Jen na okraj v tomto ohledu jsem šílel na Bali , ale o tom napíšu zvlášť.

Jednoho dne jsme si šli do krámku, kde měli docela hezkou panenku, ale chybělo jí oko, sleva se nekonala ani v tomto případě, takže jsme nekoupili. Vedle byl obchůdek, spíše plechová bouda a tam mladá holčina, no nevím, odhaduju kolem 20 let, ale v Asii se to těžko pozná. Koupili jsme nějaký to ovoce a pak se mě zeptala odkud jsme. Říkám jí že Czech Republic. Odpověď zněla "a jo, bývalé Československo." To už bylo překvapení a říkám ji, že má dobrý znalosti. Holka zvídavá se hned ptá, jak se řekne česky " deset", to byla útrata a hned mi říká "deset ringit". Pochválil jsem jí za snahu a pak následovalo, jak se řekne:

Výsledek? Každou větu jsem jí řekl 2-3x většinou kvůli výslovnosti a ona si ji okamžitě zapamatovala! Tak mi to nedalo a vyzkoušel jsem jí "napřeskáčku" Všechno bezchybně.

Fakt jsem tam stál a cítil se jako trouba, protože mě chtěla na oplátku naučit jednu sice delší, ale jen jednu malajskou větu a po třetím pokusu jsem to vzdal. I zeptal jsem se kam chodí do školy, řekla, že nechodí, protože prodává.

Bavili jsme se ještě asi 5 minut anglicky, což mě přišlo jako dost dlouhá doba na zapomenutí českých vět. Ptám se proč je chtěla vědět a ona mi říká, že kdyby přijel někdo z naší země, tak aby něco uměla říci!

Poslední můj zoufalý pokus. Tak si ty věty zopakujeme :-). A naběhl jsem si po druhý, protože mi je s přehledem řekla a já šel studem do kolen. Odcházíme a slyšíme: "Na shledanou, ahoj!" Odpovím "Čau" a vidím její rozzářený úsměv, že si rozumíme. Ještě venku slyším jak říká: "See you again!"

Takže, kdyby jste někdo náhodou zavítal do Camoron Highlands a narazil na někoho, kdo umí trochu česky, naučte jí, jak se řekne "See you again" a pozdravujte ji od Mira from Czech Republic. Má můj obdiv.


Podpořte tyto stránky

Jestliže si pokládáte tyto stránky za užitečné, odkažte na ně prosím
Pro odkaz můžete použít níže uvedený kód
Odkaz pak bude vypadat následovně: malajsie-info.cz

Maďarsko / Nyíregyháza

ubytování / letenky / dovolená / lastminute