Malajsie-info.cz

Redang

Ostrov Redang (Pulau Redang) je jedním z největších ostrovů při východním pobřeží Malajsie, který leží asi 45 km od pobřežního státu Terenggan a je oblíbeným prázdninovým letoviskem pro Malajce. Je jedním z devíti ostrovů, které společně tvoří mořský park a nabízí ideální místo pro potápění a šnorchlování. Redang je největší z ostrovů mořského parku, je 7 km dlouhý a 6 km široký, jeho nejvyšším vrcholem je Bukit Besar (359 m.n.m.).

Cílem mořských parků je ochrana citlivého mořského i suchozemského ekosystému prostřednictvím kontroly dopadu lidské činnosti, např. prostřednictvím kontroly znečištění a odpadů a ochrana korálových útesů a suchozemských stanovišť. Z tohoto důvodu, jen větší ostrova jako Redang, Lang Tengah, Perhentian a Kapas, nabízejí ubytování a zázemí pro návštěvníky.

Je také důležitým místem pro zachování mořských želv. Dřívější bezohledné zacházení s želvími vejci způsobilo, že se z velké většiny přestali vracet na svá hnízdiště na ostrově. To vedlo vládu státu Terenggan, aby roku 1989 zřídilo Koperasi Setiajaya Pulau Redang, družstvo, jehož cílem je rozvíjet a řídit sociálně-ekonomické programy, které by mohli zlepšit obživu místních obyvatel, aniž by byly ohroženy přírodní zdroje na ostrově.

Ve vodách okolo Redangu je také možné objevit dva historické vraky lodí: HMS Prince of Wales a HMS Repulse. Lodě byly potopeny během II. světové války za japonské okupace Malajsie.

Ostrov Redang je znám pro své křišťálově čisté vody, bílé písečné pláže a tropické ryby, které obývají četné útesy, tyčící se až 50 stop nad mořem. Na rozdíl od ostatních ostrovů mořského parku, ubytování a letoviska na ostrově uspokojí i nejnáročnější návštěvníky. Největší pláží na Redangu je Pasir Penjang na východní straně, která nabízí několik resortů.

Redang má tropické klima s teplotami stabilně kolem 30 ° C, ale s občasnými bouřkami. Stejně jako zbytek malajského východního pobřeží, je ostrov v zimě postižen severo-východními monzuny, a proto mezi listopadem a únorem je většina resortů uzavřena a trajektová doprava je značně omezena.

Na ostrově není k vidění mnoho památek, ale je ideálním místem k lenošení na pláži a šnorchlování či potápění. Podmořský život nabízí úchvatnou podívanou, v podobě nádherných korálů a pestrých mořských obyvatelů, včetně želv a malých žraloků. Na ostrově je možné absolvovat mnoho potápěčských kurzů nebo výletů lodí na nedaleké ostrůvky s možností šnorchlování.


Podpořte tyto stránky

Jestliže si pokládáte tyto stránky za užitečné, odkažte na ně prosím
Pro odkaz můžete použít níže uvedený kód
Odkaz pak bude vypadat následovně: malajsie-info.cz

Maďarsko / Nyíregyháza

ubytování / letenky / dovolená / lastminute