Malajsie-info.cz

Nákupy a obchody

Velká nákupní střediska a obchodní domy se nacházejí ve významnějších městech, ty největší pak samozřejmě v hlavním městě Kuala Lumpur. Nabízejí sortiment světové úrovně, známé obchodní řetězce a značkové zboží. Obchodní centra bývají většinou otevřena od 10 do 22 hodin. Ceny jsou srovnatelné s Českou republikou, většinou však nižší. Za velmi výhodné ceny je zde možné pořídit zejména oblečení, elektroniku či počítačový hardware a software.

Menší obchody, bazary a tržnice pak nabízejí především místní zboží. K oblíbeným předmětům patří rukodělné výrobky, batika, hedvábí, cínové zboží nebo bižuterie. Výrobky nesou kulturní jedinečnost jednotlivých etnik a dají se pořídit za velmi výhodnou cenu.

Nevšedním zážitkem pak bývají noční trhy, provozované zejména čínskými obchodníky. V nabídce se vyskytuje mnoho druhů ovoce, zeleniny, ryb a exotického jídla, místní zboží, ale také pirátské kopie CD a DVD nebo "zaručeně pravé" zboží světových značek. Na tržnicích ve větších městech a turistických lokalitách je smlouvání běžnou záležitostí, ale v odlehlejších lokalitách s ním neuspějete.


Podpořte tyto stránky

Jestliže si pokládáte tyto stránky za užitečné, odkažte na ně prosím
Pro odkaz můžete použít níže uvedený kód
Odkaz pak bude vypadat následovně: malajsie-info.cz

Maďarsko / Nyíregyháza

ubytování / letenky / dovolená / lastminute