Malajsie-info.cz

Kuala Lumpur, hlavní město

Kuala Lumpur, často označované zkratkou KL, je hlavní a největší město Malajsie, rozléhá se na ploše 244 km 2 a má necelých 2 miliony obyvatel. Kual Lumpur je sídlem parlamentu, oficiálním bydlištěm malajského krále a je také kulturním a hospodářským centrem Malajsie.
KL je jedním ze tří malajských Federálních teritorií a nachází se ve státě Selangor na západním pobřeží Malajského poloostrova. Od roku 1990 je hlavní město hostitelem mnoha politických, kulturních a sportovních akcí, včetně Velké ceny Formule 1.

Petronas Twin Towers a Kuala Lumpur City Center (KLCC)

Na druhou nejvyšší budovu na světě, Petronas Twin Towers, je impozantní pohled. Spolu s Kuala Lumpur City Cente (KLCC) symbolizuje rychlý vzestup Malajsie jako rozvinuté země. Tato budova budí respekt a je ukázkou vhodného spojení moderní architektury s islámským designem.
Ve spodní části věží se nachází KLCC, jež je jedním z nejpřitažlivějších míst v Kuala Lumpur díky zahradám a veřejnému parku s brouzdalištěm. Obchodní centrum KLCC se zas může pyšnit nejnovějšími módními trendy a množstvím světových návrhářských značek.

Dayabumi komplex

Tento mrakodrap s 35 patry hrdě stojí na Jalan Hishamuddin. Vstupní klenuté oblouky zdobené bílými ručně vyřezávanými motivykrásně vynikají v tropickém slunci. Význam této budovy spočívá v tom, že to byla vůbec první stavba klasického malajského stylu architektury, která jedinečně kombinuje moderní linie s islámskými motivy.

Parliament House

Budova parlamentu postavena na vyvýšené ploše, nabízí panoramatický výhled na Lake Gardens (Jezerní zahrady) a je charakteristická svými oválnými okny. Je situována v jedné z nejzelenějších a nejkrásnějších čtvrtí v Kuala Lumpur a v noci je krásně osvětlena. Hlavní budova a přilehlá výšková budova pojmou dvě budovy parlamentu, recepční halu, knihovnu, úřady, kanceláře a místnosti výboru a kurátorů.

Sri Mahamariaman Temple

Tento templ postaven v roce 1873 je jeden z nejkrásněji vyzdobených hinduistických chrámů v zemi. Chrámové dekorace zahrnují podrobné složité řezby, zlaté zdobení, ručně malované motivy i nádherné dlažby z Itálie a Španělska. Je zde umístěn také obrovský vůz, používaný každoročně během hinduistického festivalu Thaipusam pro přepravu božstva.

Sultan Abdul Samad Building

Budova sultána Abdul Samada je inspirována maurským stylem, pyšní se lesklou měděnou kopulí a 130 metrů vysokou hodinovou věží. Stavba vyhotovena architekty Normanem a Bidwellem trvala dva roky a byla dokončena v roce 1897. Byla navržena tak, aby pojmula různé vládní správní obory, mezi nimi i Federální sekretariát, Selangorský státní sekretariát, Ministerstvo veřejných prací a Hygienickou stanici. Dnes je zde umístěno jednak soudní oddělení a jednak textilní muzeum.

National Mosque

Národní mešita se nachází v blízkosti vlakového nádraží. Láká svých nádherným obložením a částečně otevřenou střechou tvaru deštníku. Návštěvníci jsou povinni se před vstupem zout a také mít vhodné oblečení.

Zahrady

Zahrady se nacházejí v blízkosti Budovy parlamentu a jsou zelenou oázou Kuala Lumpur. Krásné rozlehlé zahrady byly vystavěny v roce 1880 a jsou pokryty 170 akry vlnitého trávníku, obrovskými stromy, nádhernými květinami a dvěma jezery. K dispozici je zde dětské hřiště, joggingové stezky, tréninková hřiště i veslovací loďky. Populární zahrady zkrátka nabízejí mnoho rekreačním možností a lákadel.

Orchid gardens

V Orchideové zahradě jsou k vidění tisíce druhů nejkrásnějších květin světa, z čehož 800 druhů je ze samotné Malajsie.

Hibiscus gardens

Ibišková zahrada je malá terasovitá zahrada, která nabízí ohromující barevné panorama nesčetných druhů ibišků.

Parky

V Kuala Lumpur se nachází mnoho krásných parků, mezi nimi i motýlí park, kde můžete spatřit více jak 120 druhů motýlů. Dále třeba ptačí park, který je největší v jihovýchodní Asii a je domovem pro tisíce tropických a exotických ptáků, kteří zastupují všechny hlavní druhy z této části světa.


Podpořte tyto stránky

Jestliže si pokládáte tyto stránky za užitečné, odkažte na ně prosím
Pro odkaz můžete použít níže uvedený kód
Odkaz pak bude vypadat následovně: malajsie-info.cz

Maďarsko / Nyíregyháza

ubytování / letenky / dovolená / lastminute