Cínový průmysl stále více přecházel pod správu západních průmyslníků, kteří zaváděli moderní technologie. V severní části Bornea byl objeven petrolej a Singapur sloužil jako skladiště ropných zásob pro anglicko-holandkou společnost Shell. Pro velký rozvoj malajského hospodářství měl však největší význam kaučuk.
Tehdejší ředitel singapurské botanické zahrady Henry Ridley objevil nové metody v pěstování kaučuku, jehož poptávka prudce vzrostla během I.světové války. Do roku 1920 produkovalo Malajsko 53 % světového objemu kaučuku, tím se místo cínu stal největším zdrojem příjmů právě kaučuk. Cínový a kaučukový průmysl podléhá britské zprávě, stejně tak vláda země, jí pouze místní a náboženské záležitosti.
V roce 1931 obyvatelé nemalajského původu díky novému přílivu přistěhovalců již přesahují svým počtem domorodé obyvatelstvo. Tato situace vede k silným projevům vlastenectví a ochraně zájmů domorodých obyvatel zaměřeným více proti Indům a Číňanům, než proti britské moci.
Roku 1939 se v Kuala Lumpur koná Všemalajský kongres, kde se sešli vůdci komunit společně s konzervativními muslimskými radikály. Snahou bylo oživit povědomí o Malajsii, které bylo narušeno anglicko-holandským vlivem.
Jestliže si pokládáte tyto stránky za užitečné, odkažte na ně prosím
Pro odkaz můžete použít níže uvedený kód
Odkaz pak bude vypadat následovně: malajsie-info.cz