Malajsie-info.cz

Cameron Highlands

Cameron Highlands je oblast vysočiny, která se nachází 121 km východně od Ipohu a asi 214 km severně od Kuala Lumpur. Tento nejvýše položený region na pevnině se nachází 1500 m.n.m. a je více jak 2x větší než Singapur. Zdejší klima je chladnější, s teplotním rozpětím 12 – 25 °C.

Vysočina je pojmenována po Williamu Cameronovi, zeměměřiči Britské koloniální vlády, který tuto náhorní plošinu objevil při mapování území v roce 1885. Sláva Cameron Highlands pak vzrostla během koloniální éry, kdy si britští pěstitelé uvědomily potenciál horských svahů pro pěstování čaje, v té době velmi ceněné komodity. Dodnes se zde nachází množství čajových plantáží a je zde největší produkce čaje v celé Malajsii. Krom toho je i hlavním dodavatelem luštěnin a zeleniny, jak v Malajsii tak i v Singapuru a zároveň je i jednou z hlavních turistických destinací Malajsie.

Kromě chladnějšího počasí lákají turisty motýlí farmy, jahodové farmy, růžové a zeleninové zahrady, chrámy, příjemné ubytování a vesničky v anglickém stylu.

Cameron Highlands je skvělým místem pro pěší turistiku, vzhledem k chladnějšímu počasí a nepříliš náročnému terénu je vhodným místem k pěším výletům. Stezky bývají dobře značeny, proto není třeba brát si na cestu průvodce. Ani výstup na největší horu Cameron Highlands, Gunung Brinchang, není nárožný a zvládne ho i netrénovaný jedinec. V srdci vysočiny se nachází několik vodopádů a úchvatné scenérie, které lákají jak místní, tak zahraniční turisty.

Zajímavá místa:

Město Tanah Rata

Město je jedním z hlavních center Cameron Highlands s množstvím hotelů i obchodních center. Většina výletů a stezek do džungle začíná právě zde, proto je dobrým místem pro ubytování a další poznávání vysočiny.

Město Brinchang

Je největším městem Cameron Highland a nachází se pouhých 10 minut jízdy od Tanah Rata. Nacházejí se zde největší hotely a restaurace. Působivé jsou zdejší noční trhy, které jsou otevřené každou sobotu a nabízejí všechny druhy zeleniny, květin, ovoce a dalších produktů z vysočiny.

BOH Tea Plantation

Je největší čajovou plantáží Malajsie a největším výrobcem černého čaje. Byla založena roku 1929 britským podnikatelem během koloniální éry. Nachází se zde tři čajové zahrady a pro zajištění čerstvosti čaje se nedaleko hlavní zahrady nachází továrna na balení čaje. Čajové výrobky BOH jsou distribuovány, jak na domácí tak i zahraniční trh a samozřejmě jsou k zakoupení i na těchto plantážích.

KEA Farm

Nejvýše položená vesnice v Cameron Highlands i celé poloostrovní Malajsii je jednou z nejoblíbenějších turistických atrakcích. Nachází se zde jahodové plantáže i motýlí farmy. Proslavený je zdejší obrovský trh, kde najdete jak čerstvou zeleninu a ovoce, tak nádherné druhy květin a kaktusů. Odtud je také možný výstup na nejvyšší horu Cameron Highlands, Gunung Brinchang.

Cameron Highlands má i svá tajemství. V roce 1967 zde záhadně zmizel americký architekt Jim Thompson. Thompson, který v minulosti také pracoval pro CIA, odešel 26. března na Velikonoční neděli na vycházku, ale už se nikdy nevrátil. Teorií o jeho zmizení je mnoho, mnozí se domnívají, že byl unesen pro své předchozí zapojení do špionážní činnosti, ale spíše je pravděpodobné, že byl sežrán tygrem nebo spadl do zvířecí pasti, kde zahynul a byl pohřben místními kmeny. Jeho tělo však nikdy nebylo nalezeno a jeho zmizení zůstává jednou z největších nevyřešených záhad jihovýchodní Asie.


Podpořte tyto stránky

Jestliže si pokládáte tyto stránky za užitečné, odkažte na ně prosím
Pro odkaz můžete použít níže uvedený kód
Odkaz pak bude vypadat následovně: malajsie-info.cz

Maďarsko / Nyíregyháza

ubytování / letenky / dovolená / lastminute